Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.close
Translate This!
X
constable-gender

Koszyk  

produkt jest pusty

Kategorie

Akceptujemy płatności

 • Akceptujemy Bitcoin, PayPal, Mastercard

Desulfator dużej mocy, odsiarczanie akumulatora

Desulfator dużej mocy, odsiarczanie akumulatora

Desulfator dużej mocy jest urządzeniem pozwalającym przedłużyć życie akumulatorów kwasowo-ołowiowych podłączonych do przydomowej elektrowni wiatrowej lub fotowoltaicznej. Zadaniem urządzenia jest (odsiarczanie) rozbijanie skrystalizowanego siarczanu ołowiu z płyt akumulatora poprzez impulsowe (ok.1kHz) pobudzanie go prądem udarowym.

Więcej szczegółów


159,90 zł brutto

Stan: Na zamówienie, rozpoczęto cykl produkcyjny 14 dni

Zadaj pytanie

Produkt zawiera w komplecie przewody przekroju 4mm2 o długości 200mm. Jako opcję można zamówić przewody zakończone krokodylkami.

 

 • Moc modułu: 12-14W.
 • Natężenie w impulsie: Isr / ( f * timp * η) = 0,881 / (1021 * 18e-6 * 0,6) = 79,89A (wartość przybliżona)
 • Urządzenie może pracować z dowolną pojemnością akumulatora, zgodnie z zasadą: im większa pojemność akumulatora tym dłużej będzie trwał proces usunięcia krystalizacji.
 • Przyrost pojemności akumulatora w funkcji czasu następuje w sposób logarytmiczny. Najlepsze wyniki notuje się w ciągu pierwszych dwóch tygodni, później proces odsiarczania zachodzi w wolniejszym tempie.
 • Produkt zawiera w komplecie przewody przekroju 4mm2 o długości 200mm. Jako opcję można zamówić przewody zakończone krokodylkami.
 • Urządzenie nie wpływa na pracę pozostałych elementów układu typu przetwornice, układy przełączające.
 • Podłączenie do akumulatora(ów) odbywa się poprzez znajdujące się w komplecie modułu przewody. Czerwony do plusa, czarny do minusa akumulatora. Urządzenie powinno być wpięte maksymalnie blisko baterii.
 • Wymiary modułu (DxSxW): 92x85x70mm

 

Zobacz również: 
Desulfator małej mocy
DESULFATOR małej mocy
Desulfator małej mocy do samochodu
DESULFATOR małej mocy wersja samochodowa

 

Przed zakupem urządzenia należy zbadać gęstość elektrolitu w każdej z cel akumulatora. Elektrolit w każdej z cel powinien być przeźroczysty a jego gęstość powinna wynosić 1,26-1,28 g/cm3 dla akumulatora nowego i w pełni naładowanego. Przy okazji należy skontrolować zabarwienie elektrolitu. Zabarwienie brązowe świadczy o tym, iż nastąpił opad mas czynnych z płyt dodatnich, natomiast zabarwienie szare informuje o opadzie z płyt ujemnych – to oznaka, że najwyższy czas kupić nowy akumulator. Gęstość elektrolitu powyżej 1,28 g/cm3 wymaga uzupełnienia elektrolitu wodą destylowaną. Gęstość elektrolitu poniżej 1,19 g/cm3 jest oznaką, że akumulator należy niezwłocznie naładować. Niska gęstość elektrolitu, utrzymująca się nawet po długotrwałym ładowaniu, jest oznaką zasiarczenia płyt.
W przypadku długotrwałego niedoładowania jak również w trakcie rozładowywania, na elektrodach akumulatora wydziela się siarczan ołowiu(II) (PbSo4). W przypadku znacznego rozładowania akumulatora, siarczan ołowiu przechodzi w stan krystaliczny powodujący spadek pojemności akumulatora. (więcej w zakładce [Pobierz])

 • Desulfator dużej mocy.
  Desulfator dużej mocy - instrukcja podłączenia oraz obsługi urządzenia. Warunki gwarancji.

Brak komentarzy klienta.

X
Nie znalazłeś szukanego urządzenia?
Potrzebujesz fachowej porady w doborze?
Napisz do nas e-mail na
serwis@mat-hurtownia.com.pl
lub zadzwoń
tel. (Play) 577 290 465 Marek
tel. (Plus) 723 734 084 Krzysztof
W godzinach 9:00-16:00 od poniedziałku do piątku odpowiedź otrzymasz prawie natychmiast.